Lyrics2Learn Subscription Prices

Lyrics2Learn Parents $10/mo. $100/yr.

Convert to another currency

FREE 4 Week Trial
  • Up to 5 Student Accounts
  • K-5 Reading Centers Blended With Character Lessons, Science, History & Grammar
  • Multisensory Reading Fluency Practice
  • 4 Levels of Interactive Questioning
  • Immediate Feedback & Graphed Data
  • Lexile Leveled Cold Read Passages
  • Common Core Aligned
  • Hundreds Of Leveled Worksheets
  • Constructed Response Activities
  • Weekly Friday Free Teacher Resources
  • L2L Training Resources

Lyrics2Learn Schools & Districts$2150/school*Or $150/teacher

* Up to 20 teachers. $100/teacher thereafter.

Convert to another currency

  • Includes a subscription for all of the teachers in your school.
  • Unlimited Student Accounts
  • K-5 Reading Centers Blended With Character Lessons, Science, History & Grammar
  • Multisensory Reading Fluency Practice
  • 4 Levels of Interactive Questioning
  • Immediate Feedback & Graphed Data
  • Lexile Leveled Cold Read Passages
  • Common Core Aligned
  • Hundreds Of Leveled Worksheets
  • Constructed Response Activities
  • Weekly Friday Free Teacher Resources
  • L2L Teacher Training Resources

LYRICS2LEARN ENGAGES STUDENTS TO GET RESULTS

Students improve reading fluency, background knowledge, reading comprehension and test taking skills. Analyze results by class, student, concept, common core depth of knowledge and more.